2024 Yılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ücretleri ve Ödeme Bildirimleri Hakkında Duyuru

Ömer Faruk YÜCEBAŞ

Değerli müşterilerimiz, Bursa Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası tarafından hazırlanan 2024 Yılı Mali Müşavirlik ücret tarifesi internet sitemizde yayımlanmıştır (görmek için tıklayın). Maliye Bakanlığı Mali Müşavirlik ücret tarifesinde asgari %58,46 oranında artış yapılması yönünde tebliğ yayımlamış, buna karşın Mali Müşavirler Odası ücret artışlarının %109 olması yönünde tarife yayımlamıştır.

Piyasadaki ekonomik şartlar ve ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon karşısında sizlerin de üretim ve hizmet maliyetlerinde artışların olması kaçınılmaz olduğundan 2024 yılında Mali Müşavirlik hizmet ücretlerimize Maliye Bakanlığının belirlemiş olduğu %58,46 oranı üzerinden zam yapılmıştır.

Yeni mali müşavirlik hizmet ücretleriniz E-Mükellef sayfanıza işlenmiş ve ödeme listeleri gönderilmeye başlanmıştır. Dileyen müşterilerimiz E-Mükellef sistemine giriş yaparak yeni mali müşavirlik ücretlerini ve mevcut bakiyelerini kontrol edebilirler.

Not: Defter türü işletmeden bilançoya geçen, yeni dönem E-Defter olan mükellefler ve önceki yıllarda ücretlerini peşin ödeyen mükellefler yeni fiyat tarifesinden asgari miktarda fiyatlandırılıp cari hesaplarına işlenmiştir. Bilginize sunarız.

Bu dönemden itibaren ödeme bildirimleriniz SMS ve E-Posta şeklinde E-Mükellef aracılığıyla iletilecektir. Bildirimin içeriğinde resmi vergi ve SGK tahakkuklarınızı görebilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca artık muhasebe ücretinizi gelen bildirim üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ödeme vade tarihlerini kaçırmamak için gelen bildirim mesajlarını ve e-postalarını kontrol etmeyi unutmayın.

2024 yılının hepimiz için sağlıklı, mutlu ve bereketli olmasını dileriz..

Photo of author

Ömer Faruk YÜCEBAŞ

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir