2024 Emekli Maaşı Zammı Belli Oldu

Ömer Faruk YÜCEBAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17.01.2024 tarihinde yaptığı açıklamaya göre SSK ve Bağkur emeklisine yapılacak zam oranı %42,6 olarak belirlendi. Emeklilere yapılan zam oranının resmi enflasyon oranı olan %37,6’dan gerçekleşmesi beklenirken bu orana %5 ilave edilerek %42,6 oranında zam yapılacağı açıklandı.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Bir süredir emekli maaşlarının artış oranının reel enflasyonun altında kalmasından ötürü uygulanan en düşük emekli aylığı tutarı da 7.500 TL’den 10.000 TL’ye artırıldı. Ayrıca cumhurbaşkanı memur, SSK ve Bağkur ayrımı yapmadan tüm emeklilerin yıllık maaş artış oranlarının önümüzdeki temmuzda eşitleneceğini açıkladı.

Sorumluluk reddi beyanı: İşbu yucebasmusavirlik.com sitesinde yer alan tüm bilgiler, veriler ve içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. yucebasmusavirlik.com sitesinde yer alan bilgilere dayanarak gerçekleştirebileceğiniz eylemlerden ve bunların sonuçlarından Yücebaş Mali Müşavirlik’i sorumlu tutmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten Yücebaş Mali Müşavirlik, yucebasmusavirlik.com sitesinde yer alan herhangi bir bilgi veya içeriğin doğruluğunu, zararlı bileşen içermediğini garanti etmez. Bu bilgi ve içerikler üzerinde önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir, güncelleme taahhüdü vermez.

Photo of author

Ömer Faruk YÜCEBAŞ

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir